Coraz więcej młodych telemaniaków

Z badania PBS DGA wynika, że aż 73 procent młodzieży w wieku od 11 do 18 lat ogląda telewizję przez co najmniej dwie godziny dziennie. Co trzecia młoda osoba robi to co najmniej 3 godziny w ciągu doby.

Najdłużej przed telewizorami spędzają swój wolny czas młodzi.

E-mail coraz ważniejszy w pracy i marketingu

Odbieramy coraz więcej e-maili, coraz częściej zamawiamy newslettery i coraz większa część nas nie wyobraża sobie pracy bez poczty elektronicznej – wynika z badań SARE. (DI)

Więcej kapitału na młodych giełdach

Po raz pierwszy od sześciu tygodni wzrosły inwestycje globalnych funduszy na młodych rynkach akcji. Niestety, nie dotyczyło to naszego regionu

Najgorętsze lato

W serii Inna Europa, Inna Literatura Wydawnictwa Czarne ukazała się książka Zsuzsy Bánk pt. „Najgorętsze lato”. Autorka opowiada o ludziach, którzy pewnego dnia po prostu zamykają za sobą drzwi i odchodzą, czasem wracają po latach, choć nie bardzo jest do

Młodzi chcą zostać w Krakowie

Coraz więcej młodych ludzi zainteresowanych jest studiami za granicą, ale nadal prawie 90 proc. gimnazjalistów i licealistów z Krakowa zamierza kształcić się w miejscu zamieszkania – takie są wnioski z 9. Targów Edukacyjnych.

Coraz więcej błędnych wniosków

Do urzędów skarbowych napływa coraz więcej wniosków o zwrot VAT za materiały budowlane. Rośnie też liczba popełnianych w nich błędów. Praktycznie każdy wniosek zawiera pomyłki.

Coraz więcej młodych w poznańskiej Radzie Miasta

Choć nie mają jeszcze 30 lat, już zostali radnymi. Chcą zmieniać Poznań na lepsze i mają realną władzę. Jak sobie ci młodzi radni poradzą?

Bardzo lubimy leki

Coraz więcej wydajemy na leki. – To znaczy, że opieka zdrowotna jest niewydolna i coraz więcej ludzi leczy się na własną rękę – ocenia Wojciech Giermaziak, prezes łódzkiej izby aptekarskiej

Do ruskich na saksy

Coraz więcej młodych, wykształconych Polaków, szukając możliwości zarobku, zamiast wybierać się do Stanów Zjednoczonych czy Europy Zachodniej, decyduje się na zupełnie inny kierunek wyjazdu, informują „Super Nowości”.

Ameryka ma sposób na młodych przestępców

Coraz więcej amerykańskich miast zmienia sposób walki z młodymi bandytami. Zamiast od razu brutalnie tępić – straszy się ich, namawia, by zmienili swoje życie, i pomaga to zrobić. To działa!

Mamy coraz więcej chorych dzieci

W szpitalnych salach brakuje miejsc, lekarze w przychodniach mają pełne ręce roboty. Coraz więcej dzieci cierpi na ciężkie infekcje dróg oddechowych. Wszystkiemu winna jest pogoda.

(wpis archiwalny z 2013 r.) f:Victoria_Borodinova / pixabay