Gdzie zamieszczać zdjęcia?


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, fotografia

Nadszedł moment na aparaty cyfrowe.

Była to w odniesieniu do fotografii rewolucja. Nagle prawie wszystkie bariery zniknęły - można było usuwać nieudane ujęcia a także kadry, w jednej chwili wertować wykonane zdjęcia oraz robić w zasadzie dowolną ilość zdjęć. Zacząłem magazynować zdjęcia nie w albumie a w postaci cyfrowej w pamięci komputera komputera. To dużo bardziej tańsze a także wygodniejsze rozwiązanie. Wkrótce zacząłem jednak tęsknić za opcją podziwiania zdjęć w klasycznej formie papierowej. Odpowiedzią rynkową na moje tęsknoty mogą być fotoksiążki. To zasadniczo nowy produkt na rynku fotograficznych usług. Fotoksiążki powstają w efekcie stworzenia fotoalbumu ze zdjęć cyfrowych i z motywów dodatkowych przy udziale dedykowanego oprogramowania komputerowego. Dzięki niemu potrafimy stworzyć swoje osobiste fotoksiążki ślubne z indywidualnymi zdjęciami i podpisami do każdego zdjęcia. Fotoksiążkę możemy także wzbogacić o opcjonalne elementy graficzne oraz podkłady.

Jestem z zainteresowania fotografem postaci, pejzaży, budowli architektonicznych a także istot żywych. Zajmuję się zarówno fotografią studyjną a także reklamową. Posiadam swoje fotograficzne atelier na Dworcu Płaszów we Wrocławiu. Wykonuję zdjęcia na zamówienie. Pasjonuje mnie fotografia natury i sylwetek ludzkich. Ponieważ fotografia od kilkunastu lat to mój wieloletni konik z wielkim zaciekawieniem śledzę zmiany, jakie zostały wprowadzone w przeciągu ostatnich kilkunastu lat na rynku usług fotograficznych, sprzętu fotograficznego a także usług dodatkowych powiązanych z zdjęciami, składowaniem materiałów fotograficznych oraz fotografią.

Zaczynałem swoją drogę z fotografią mając aparat kompaktowy aparat. Oczywiście był to tradycyjny do do zabawy na klisze światłoczułe. Na rolce mieściło się 36, 12 albo 24 zdjęć. Aż do wywołania filmu oraz zrobienia odbitek na papierze fotograficznym nigdy nie można było być pewnym, czy na całym filmie znajdzie się chociaż kilkanaście godnych uwagi ujęć oraz czy zdjęcia się udały. Zdjęcia były wykonywane na papierze Agfa, Kodak albo Fuji w rozmiarze 9x13 cm albo 10x15 cm oraz trzymane w albumach fotograficznych. Albumy miały najpierw czarne kartki, do których przyklejało się zdjęcia. Potem fotoalbumy składały się z kart, na których zakładano foliowe kieszenie. Składowanie zdjęć ślubnych albo też zdjęć z podróży stało się zdecydowanie bardziej przyjazne. Dużo przykładów nowoczesnych albumów i fotoksiążek znajdziecie na tej stronie.

Galeria zdjęć:
hobby
rozrywka
czas wolny
fotografia
Dodany przez Krzysztof Mazurski, w dniu 05-09-2012

Zobacz także:

Forum for Dialoque between Cultures
Społeczność Romska. Warsztaty dla nauczycieli Stowarzyszenie
Prawa człowieka i tolerancja w Polsce
forum dialogu kultur. Kraków, konferencje, warsztaty, szkolenia
„George Sand – Fryderyk Chopin”. Stypendia dla artystów

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

czerwiec 2017 kwiecień 2017 luty 2017 październik 2016 maj 2016 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 listopad 2013 kwiecień 2013 październik 2012 wrzesień 2012 sierpień 2012