Gdzie na zakupy modnej odzieży?


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, odzież

Właściwie w sposób niezaplanowany ostatnio znalazłem się w środku dnia roboczego w ścisłym centrum Warszawy.

Przeszedłem się jej najbardziej reprezentacyjną ulicą i bardzo się strapiłem. W latach dwutysięcznych była to arteria, na jakiej można było znaleźć mnóstwo sklepów z butami, renomowaną odzieżą czy też perfumerie. To tu swoje podwoje otworzył pierwszy sklep odzieżowy Intimissimi, H&M, Triumph czy Reserved, to w tym miejscu można było po raz pierwszy przetestować dystyngowane wody marki Chanel czy Dior, to na tej ulicy otwarto pierwszy w stolicy sklep z butami marki Nike. Ulica tętniła życiem, bo przewijało się tu wiele turystów. Obecnie ulica wydaje się być pustą. W miejscu eleganckich salonów z ciuchami oraz obuwiem otworzono dyskont spożywczy. Zaraz obok znajduje się salon automatów do gier, a kawałek dalej lumpex, czyli typowy skład z odzieżą używaną. Cały handel przeniósł się do galerii handlowych.

Spoglądając na najnowsze koncepcje w obszarze projektowania wnętrz sklepów z odzieżą należy bez zbędnej zwłoki podążać za zmieniającą się modą. Nie przypadkowo dzieje się tak, iż w galeriach handlowych powierzchnie handlowe są wynajmowane na dziesięć lat. Po dopływie do końca tego okresu najemcy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się przestrzenie handlowe i ich wystrój. Firma projektowa opracowuje nowy projekt, ustawiane są nowe meble do sklepów odzieżowych, zmieniany jest środek stoiska. Wszystko po to, żeby nie wpaść w rutynę a także zaoferować odwiedzającym coś nowego.

Badania opinii społecznej realizowane w Szwecji i we Francji, a zatem w krajach, gdzie nowoczesny design, dobry smak i gust stanowią chleb powszedni dla mieszkańców, potwierdzają, iż najlepszą sprzedaż odzieży oraz butów rejestrują te sklepy, które największe środki finansowe wydają na zaprojektowanie wnętrza sklepowego oraz wyposażenie sklepów w Warszawie w gustowne meble sklepowe.

Obecnie sprzedaż około 70-80% obuwia oraz markowej odzieży w Warszawie a także reszcie Polski jest prowadzona poprzez galerie handlowe umiejscowione przy hipermarketach albo w centrach dużych miast. Galeria handlowa to wiele metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej a także handlowej. Według danych statystycznych każdego miesiąca w naszym kraju otwierane jest sześć nowych galerii handlowych, każdego miesiąca w samej Warszawie aż dwie. To rewelacyjna wiadomość dla firm trudniących się projektowaniem wnętrz sklepów ale także dla tych, które handlują meblami sklepowymi. Mam tu na myśli oczywiście nie przedsiębiorstwa sprzedające meble sklepowe dla branży spożywczej, bo ta jest w regresie a także boryka się z szaloną konkurencją, lecz oczywiście dla branży odzieżowej. Dzisiejsze domy handlowe to nadzwyczajne dzieła sztuki i ikony nowoczesnego designu.

Wnętrza sklepów z odzieżą nie wyglądają w Warszawie jeszcze tak jak w Marsylii, Mediolanie czy Madrycie. W wyszczególnionych miastach przywiązuje się niezwykle dużą wagę do najmniejszych szczegółów wyposażenia sklepów. Przy projektowaniu wnętrza sklepu z odzieżą damską i męską planuje się już na etapie projektowym rozstawienie wszystkich elementów wyposażenia, w programie graficznym rozmieszcza się kluczowe meble sklepu odzieżowego, testowane jest zapach miło łechtający nasze nozdrza, barwy, a także oświetlenie i dźwięki puszczane klientom. Wszystkie te elementy układanki wnętrza sklepu odzieżowego w kupujących indukują wzrost chęci do przechadzania się po estetycznym wnętrzu, przymierzania rzeczy w przymierzalni a w konsekwencji do ich nabywania.

Galeria zdjęć:
hobby
rozrywka
czas wolny
odzież
Dodany przez Janina Gryt, w dniu 03-09-2012

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

Zobacz także:

Literary Scholarships 2012
Inwentaryzacja Zespołu Pałacowo Parkowego Fredrów
Inauguracja IX Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”
Miłosz. Zabawy ze słowem. Imieniny Czesława Miłosza
Inwentaryzacja Pałacu Fredrów w Beńkowej Wiszni (Ukraina)
Startuje 10. Letnia Szkoła Wyszehradzka
Więcej Stowarzyszenie

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

październik 2018 styczeń 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 czerwiec 2017 kwiecień 2017 luty 2017 październik 2016 maj 2016 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 listopad 2013 kwiecień 2013 październik 2012 wrzesień 2012 sierpień 2012