Jak napisać dobry tekst?


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny

Redagowanie tekstów dla portalu albo gazety internetowej jest zajęciem, którym parają się albo wolni strzelcy pracujący w domu i operujący na własny rachunek albo też redaktorzy a także dziennikarze zatrudnieni w oddziale wortalu.Aby dobrze się czytało teksty redaktorów internetowych powinny być one przede wszystkim poprawne stylistycznie oraz językowo ale także zajmujące. Szczególnie o prawidłowości tekstów mnóstwo dziennikarzy i wydawców zapomina. Rzetelnie wykonana korekta tekstu oczywiście kosztuje, ale z pewnością opłaca się w nią zainwestować.

Odejście od czytania książek i przerzucenie się na czytanie tekstów bezpośrednio z czytnika e-booków albo ekranu spowodowało, iż ludzie radzą sobie coraz słabiej z poprawną pisownią, robią błędy językowe albo stylistyczne, literówki. Aby poprawić te wszystkie błędy, niedoróbki i niedociągnięcia jest potrzebna fachowa korekta tekstów dokładnie wykonana przez przeszkolonego fachowca, który odnajdzie najlepiej 100% wszystkich błędów. Naturalnie idealna skuteczność jest tylko skutecznością hipotetyczną. Najlepsi fachowcy na rynku od korekty tekstów osiągają skuteczność w granicach powyżej 95%.

Jakże często ostatnimi czasy trafiamy w portalach a także w prasie internetowej na teksty, w których zapomniano o przeprowadzeniu profesjonalnej korekty tekstu. Niewybaczalne błędy zdarzają się i tak renomowanym rynkowym portalom jak Gazetaprawna.pl lub Interia.pl. Często można spotkać powtórzenia całych zdań albo paragrafów tekstu, występują błędy stylistyczne, co czytelników doprowadza do furii.

Galeria zdjęć:
hobby
rozrywka
czas wolny
Dodany przez Dawid Jezierski, w dniu 02-09-2012

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

Zobacz także:

Akademia Treningu Antydyskryminacyjnego w
forum dialogu kultur. Kraków, konferencje, warsztaty, szkolenia
Dagny open mike. Spotkanie z pisarzami
9. Letnia Szkoła Wyszehradzka
Wystawa Krzysztofa Skórczewskiego
Warsztaty land art

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

październik 2018 styczeń 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 czerwiec 2017 kwiecień 2017 luty 2017 październik 2016 maj 2016 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 listopad 2013 kwiecień 2013 październik 2012 wrzesień 2012 sierpień 2012