Na każdą rękę i kieszeń


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, zegarki

Dla jednych jest przedmiotem codziennego użytku, dla innych modnym gadżetem albo sposobem na pokazanie statusu majątkowego.

Choć większość elektronicznych urządzeń (telefony komórkowe, tablety, laptopy i inne) jest w stanie wskazać właściwą godzinę, to tradycyjny zegarek na rękę wciąż znajduje wielu entuzjastów. Tym bardziej, że ładny i precyzyjny czasomierz można obecnie kupić za naprawdę niewielkie pieniądze.

W niepamięć odszedł tradycyjny podział na zegarki damskie i zegarki męskie. Coraz częściej mówić można natomiast o produktach adresowanych do konkretnych odbiorców (np. miłośników sportów ekstremalnych, podróżników, fanów komiksów, entuzjastów nowych technologii). Zmieniły się również oczekiwania użytkowników. Przykładowo nowoczesny zegarek sportowy powinien być wstrząsoodporny i najlepiej z funkcjami pozwalającymi np. na pomiar tętna, określenie położenia geograficznego lub pomiar temperatury powietrza.

Z kolei żaden poważny biznesmen nie pojawi się na oficjalnym przyjęciu nosząc na ręce "kalkulator" (jeszcze 20 lat temu było to wręcz standardem). Inna duża zmiana dotyczy sposobu zakupu zegarków. Większość salonów jubilerskich zlokalizowanych w dużych centrach handlowych posiada w swojej ofercie wyroby takich zegarmistrzowskich marek jak Tissot, Omega czy Rolex.

Mniej zamożni klienci mogą z kolei korzystać z atrakcyjnych cen w sklepach internetowych, gdzie znaleźć można setki modeli zegarków produkowanych m.in. przez Casio, Seiko, Timex lub Swatch. I tylko szkoda, że coraz trudniej dziś znaleźć dobrego zegarmistrza.

Galeria zdjęć:
hobby
rozrywka
czas wolny
zegarki
Dodany przez Janina Gryt, w dniu 19-03-2017

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Wolność słowa

Wolność słowa to i prawo do opowiadania andronów przez osoby, które stan wojenny przespały lub walczyły z komuną na przedszkolu.

rss icon Co czytają ludzie biznesu (i nie tylko)

Jestem od lat związany z książkami. Nie tylko biznesowo, lecz również samym uwielbieniem dla czytania. Odkąd pisuję publicznie, starałem się na bieżąco przybliżać czytelnikom interesujących autorów, ciekawe książki, intrygujące inspiracje. Rzadko były to recenzje, tak jak się o nich zazwyczaj myśli, jako o ocenach lub krytycznej analizie. Najczęściej były to moje własne wrażenia. Więcej..

rss icon Łap kolejkę, nim odjedzie

(photo by: Jun Seita ) Siedziałem onegdaj na ławce na peronie czekałem na podmiejską kolejkę, która miała mnie gdzieś tam, gdzieś tam zawieźć. Pociągi zatrzymywały się, wypełniały pasażerami odjeżdżały na różnych kierunkach. Wreszcie podjechał ten "mój". Wstałem z ławki, podszedłem do otwartych drzwi teraz po chwili mknąłem na pożądanym kierunku. Być może na tym momencie poziom twojego zniecierpliwienia przekracza teraz stan alarmowy myślisz sobie: "Co to za kolejowe banały zam

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

kwiecień 2017 marzec 2017 luty 2017 październik 2016 maj 2016 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 listopad 2013 kwiecień 2013 październik 2012 wrzesień 2012 sierpień 2012