Samodzielne sadzenie wikliny


tagi: hobby, zakupy, wyposażenie wnętrz

W jaki sposób uzyskuje się wiklinę, z której następnie wytwarza się piękne meble, a także elementy dekoracyjne i użytkowe do naszych domów i ogrodów?
Wiklina to roślina, która może być uprawiana w naszych ogrodach. Niepotrzebne są żadne wielkie umiejętności ogrodnicze, aby wyhodować sobie dorodne drzewko wiklinowe i stworzyć z niego następnie piękny wyrób z wikliny. Jest to roślina wieloletnia. Sadzonki kupimy w pierwszym lepszym centrum ogrodniczym.

Do sprawnego wzrostu, wiklina potrzebuje dobrych warunków glebowych - trzeba ją podlewać regularnie, a także dodawać nawóz.

Sadzonki wikliny powinny mieć nie mniej niż 20 cm wysokości. Powinny być grube na około 10 milimetrów. Nie mogą pochodzić od wikliny, która ma więcej niż jeden lub dwa lata, bo nic dobrego z nich nie wyrośnie. Sadzonkę należy włożyć do ziemi i obficie podlewać, w ten sposób będziemy mogli być pewni, że sadzonka się ukorzeni. Niekonieczne jest wkładanie jej do zakorzeniacza lub do pojemnika z wodą w celu zakorzenienia - roślina ta poradzi sobie w zwyczajnej glebie, bez specjalnych warunków w postaci ocieplania gruntu słomą.

Wiklina nie wygląda okazale, dlatego rzadko jest wybierana jako roślina do upiększania naszych ogrodów. Zdecydowanie częściej można ją spotkać na specjalnych plantacjach, które służą pozyskiwaniu surowca do tworzenia mebli. Każdy producent wyrobów z wikliny taki jak wikliniarnia ma takie plantacje.

Galeria zdjęć:
hobby
zakupy
wyposażenie wnętrz
Dodany przez Dawid Jezierski, w dniu 08-11-2017

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

październik 2018 styczeń 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 czerwiec 2017 kwiecień 2017 luty 2017 październik 2016 maj 2016 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 listopad 2013 kwiecień 2013 październik 2012 wrzesień 2012 sierpień 2012