Transport Niemcy

Wolny przepływ towarów w obrębie Unii Europejskiej oraz dobre połączenie drogowe zapewniają wygodny transport z Polski do Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi stanowią dla polskich przedsiębiorców atrakcyjny rynek zbytu, dlatego można zaobserwować niesłabnącą popularność tego kierunku. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na transport Polska-Niemcy?

Atrakcyjny partner w handlu międzynarodowym

Transport do Niemiec stanowi w dużej mierze o sile polskiego eksportu. Wzajemne inwestycje oraz trwałe relacje handlowe sprzyjają wymianie gospodarczej. To z kolei napędza eksport towarów do Niemiec. Przykładowo z Polski do Chin nie trafia nawet ułamek importowanych towarów. Polscy przedsiębiorcy ukierunkowują eksport na zaufanych partnerów handlowych, wprowadzając rozwiązania efektywne pod względem czasu i pieniędzy. Niemcy posiadają bardzo dobrze rozwiniętą sieć drogową – mowa nie tylko o nawierzchni, ale również infrastrukturze pozwalającej kierowcom na bezpiecznie i swobodne przemieszczanie się po kraju. Ponadto prawo drogowe naszych sąsiadów jest bardzo zbliżone do polskiego, a różnice regulują przepisy europejskie. 

Towary najczęściej eksportowane do Niemiec

Główną kategorią eksportowanych towarów do Niemiec są części samochodowe. Co prawda, polscy przedsiębiorcy importują wiele samochodów do kraju, jednak eksportują równie dużo części motoryzacyjnych pozwalających na rozwój niemieckiego przemysłu. Kolejną kategorią eksportowanych towarów do naszych zachodnich sąsiadów jest polska żywność. Wysokiej jakości produkty spożywcze od dawna cieszą się uznaniem na niemieckich stołach. Dużą część eksportowanych towarów stanowią również części przemysłowe, podzespoły, maszyny, elektronika, metale i artykuły metalowe. 

Transport do Niemiec ze sprawdzoną firmą logistyczną

Handel międzynarodowy wymaga utrzymania sprawnego łańcucha dostaw, dobrej koordynacji oraz terminowych realizacji zleceń. Doświadczone firmy logistyczne potrafią zapewnić wszystko, czego oczekują przedsiębiorcy, czyli bezproblemową dostawę zawsze na czas. Jednym z najbardziej popularnych operatorów logistycznych w Polsce jest Grupa Raben, która zapewnia codzienne połączenia w eksporcie i imporcie towarów. Oferuje transport drobnicy, dostawy częściowe oraz ładunki całopojazdowe (FTL). Zapewnia terminowy i bezpieczny przewóz palet, mebli, towarów niebezpiecznych (ADR) oraz wymagający transport chłodniczy. Niemcy to bardzo chłonny rynek, dlatego Grupa Raben konsekwentnie realizuje długoterminową strategię budowania własnej, niezależnej sieci drobnicowej. Operator logistyczny dysponuje 40 hubami transportowymi za Odrą oraz zapewnia sprawny transport, dzięki 120 połączeniom dziennie. 

Klienci otrzymują od operatora logistycznego unikalne rozwiązania w celu optymalizacji kosztów transportu. W ramach współpracy polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych, które pozwalają na monitorowanie statusu przesyłki w czasie rzeczywistym, składanie zleceń transportowych czy indywidualne planowanie parametrów dostawy. Wszystkie rozwiązania logistyczne mają na celu zapewnienie klientom wygodnego zarządzania procesem dostawy towarów, a co za tym idzie – efektywnego transportu do Niemiec (dowiedz się więcej na  stronie raben-group.com). 

Ewe.