Wędki dla profesjonalistów


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, wędkarstwo

Wędki to urządzenia przy pomocy których łowimy ryby i inne stworzenia żyjące w wodzie.

Wędka zbudowana jest zazwyczaj z wędziska, do jakiego przymocowana jest linka, na której czubku znajduje się haczyk z przynętą. Pierwsze prymitywne wędki znaleziono na Hawajach i to te wyspy stały się ojczyzną wędkarstwa. Pierwotne Wędki były linkami zakończonymi hakiem z pożywieniem dla ryb, przyczepionymi do czółen i za nimi ciągniętymi. Typowa wędka, jaką znamy dziś pojawiła się natomiast po raz pierwszy w Chinach. Prawie dwumetrowe wędzisko było wykonane z kija bambusowego charakteryzującego się dużą giętkością i wytrzymałością. Można dokonać selekcji typów wędzisk ze względu na rodzaj połowów, jaki jest w orbicie naszych zainteresowań. Możemy wymienić następujące typy wędek: bat, odległościówka, wędka podlodowa, wędka muchowa, wędka spinningowa. Wędka spinningowa wytwarzana jest z włókna szklanego i mierzy od do metrów. Wykorzystuje się ją do łapania ryb z łodzi i z lądu. Spinning stosuje się do łapania ryb spokojnego żeru i ryb drapieżnych. wędki spinningowe zbudowane są podobnie jak Wędki standardowe, ale są jednakże krótsze i wytrzymalsze. Najczęściej posiadają kołowrotek dużych lub średnich wymiarów. Stosowane są do łowienia we wszystkich typach wód. Ciekawym wyzwaniem dla nieco bardziej doświadczonych wędkarzy jest wyprawa na dorsza. Każdy fachowy sklep wędkarski posiada w swojej ofercie odpowiedni ekwipunek wędkarski do tego rodzaju połowów, a więc bardziej wytrzymałe wędziska, pilkery, przynęty. Specyfika łapania dorszy nakazuje nie tylko stosowanie dedykowanego wyposażenia wędkarskiego, ale też opanowania techniki zarzucania i prowadzenia pilkera - przynęty na dorsza. Przed przystąpieniem do niezbędnych zakupów, lepiej wybrać się na Bałtyk bez sprzętowego zestawu, jaki na większości statków rybackich za nieznaczną kwotę bez najmniejszych problemów pożyczymy. W wolnym momencie możemy poobserwować, na jakie wędziska i kołowrotki łowią wytrawni wędkarze i których używają przynęt. Nieocenionym źródłem fachowej wiedzy są zaprzyjaźnieni i bardziej doświadczeni wędkarze. Warto także skorzystać z porad zamieszczonych w internecie.

Galeria zdjęć:
hobby
rozrywka
czas wolny
wędkarstwo
Dodany przez Ewelina Boć, w dniu 01-09-2012

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

1% dla Stowarzyszenia
Forum for Dialoque between Cultures
Forum for Dialoque between Cultures
Literary Scholarships 2012
Spotkanie z Mareike Krügel Stowarzyszenie

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

październik 2018 styczeń 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 czerwiec 2017 kwiecień 2017 luty 2017 październik 2016 maj 2016 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 listopad 2013 kwiecień 2013 październik 2012 wrzesień 2012 sierpień 2012