Zalety zegarka do biegania


tagi: hobby, rozrywka, sport, zdrowie

Jak dobrać zegarek biegowy na zawody? Jeśli chcemy mieć dobry pomiar pulsu to ważne, by mieć pulsometr z kodowanym sygnałem.

Inaczej podczas zawodów w tłumie ludzi nasz pulsometr może odczytywać puls kogoś innego. Dlatego zegarek treningowy do biegania powinien być kupiony z głową i jego wybór powinien być przemyślany. Tanie zegarki z pulsometrem i krokomierzem są bardzo dobrą opcją, aby ulepszyć nasze możliwości treningowe. Zegarek sportowy jest bardzo praktycznym urządzeniem i będzie nam pomocny na każdym treningu i przy każdym starcie w zawodach. 
Jeśli mamy kupić coś do biegania to na pierwszym miejscu są buty a na drugim odpowiedni zegarek. Zalet ma bez liku. Możemy w końcu nadzorować czas, jak długo ćwiczymy oraz korzystając z funkcji stopera dokładniej realizować trudne treningi takie jak interwały biegowe, podczas których biegamy szybko krótki czas, następnie jest krótka przerwa i znowu bieg.
Szczególnie funkcja pomiaru przyda się nam na bieżni. Oczywiście największą zaletą pulsometru (np takiego jak te: https://techtime.pl/zegarek-z-pulsometrem ) jest to, że mierzy puls. Wystarczy założyć pasek na klatkę piersiową i nasz zegarek będzie odczytywał pomiar pulsu na bieżąco. Ważne jest, aby dokładnie poznać swój puls maksymalny, by korzystać w pełni z zalet pulsometru. Możemy to zrobić poprzez obliczenie matematyczne według wzoru - co nie jest dokładne - lub zrobić próbę wysiłkową z pulsometrem. Test odpowiednio wykonany pokaże nam, jak wysoki puls możemy osiągnąć, każda osoba będzie miała inny wynik z racji wieku itd. Gdy mamy puls maksymalny to łatwo określić swoje poziomy treningowe, których będziemy się trzymali. Teraz podczas biegu będziemy wiedzieli dokładnie, w jakiej strefie treningowej jesteśmy.

Galeria zdjęć:
hobby
rozrywka
sport
zdrowie
Dodany przez Krzysztof Mazurski, w dniu 15-01-2018

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

październik 2018 styczeń 2018 grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 czerwiec 2017 kwiecień 2017 luty 2017 październik 2016 maj 2016 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 listopad 2013 kwiecień 2013 październik 2012 wrzesień 2012 sierpień 2012