Decyzja dotycząca zatrudnienia pet sittera albo pozostawienia pupila w hotelu dla zwierząt zależy od kilku czynników, takich jak preferencje właściciela zwierzęcia, charakter i potrzeby zwierzęcia, a także dostępność wiarygodnych i dobrze zarządzanych pensjonatów w twojej okolicy. Oto kilka sugestii i ważnych aspektów do rozważenia. Zalety hotelu dla zwierząt Profesjonalna opieka Hotel dla zwierząt zazwyczaj zapewnia…
Kategoria: Miejsca
Hel: Półwysep Helski – najciekawsze miejsca. Co warto zobaczyć?
Dla jednych koniec Polski, dla drugich początek, ale bez wątpienia jest to oaza spokoju i ciszy, dla innych mekka windsurfingowców albo po prostu idealne miejsce na rodzinny urlop. Wakacje na Helu to propozycja wyjątkowa, gdyż dostarczają wielu wrażeń, możliwości i atrakcji. Poznajmy je bliżej. Półwysep Helski Wąska mierzeja liczy 34 km i jest unikatowa w…
Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska z punktu widzenia turystyki, stanowi niecodzienną atrakcję w naszym kraju. Znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, między trzema miejscowościami Kluczami, Chechłem i Błędowem. Obszar ten zwany „Polską Saharą” to największy teren występowania piasków śródlądowych w Europie. Stąd też Pustynia Błędowska jest uważana za wielką osobliwość przyrodniczą nie tylko w skali Polski. Polska Sahara miała…
Racławice – pole Bitwy Racławickiej
W roku 2004 teren bitwy został uznany za Pomnik Historii na mocy Rozporządzenia Prezydenta RP z 14.04.2004. Na miejscu Bitwy Racławickiej odnajdziemy dzisiaj niemalże oryginalny obraz pola walki, który nie został zmodyfikowany działalnością antropologiczną. Lasy, wąwozy, stoki oraz wzgórze Zamczysko, na którym znajdują się ruiny XVI-wiecznego zamku tworzą krajobraz terenu. Oprócz tego w latach 30tych…
Państwowe Muzeum Archeologiczne
PMA powołane zostało Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczpospolitej 22.03.1928 r , gromadzenie zbiorów rozpoczęto już od 1923 r. w ramach Państwowego Grona Konserwatorów Zabytków Przedhistorycznych. Przed wojną zajmowało część budynku dawnej Podchorążówki w Łazienkach, gdzie w 1931 r. otwarto pierwszą stałą wystawę archeologiczną. W czasie wojny zbiory przeniesiono do Muzeum Narodowego, stamtąd wywieziono do Niemiec, część zbiorów…
Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki to jeden z najwyższych budynków w Polsce. Stoi on w centrum Warszawy, na placu Defilad. Patrząc na jego postawną i być może nieurodziwą sylwetkę, trzeba stwierdzić, że architektonicznie jest mieszanką art déco, socrealizmu i polskiego historyzmu. Obecnie mieszczą się tu siedziby wielu firm oraz kina, teatry, księgarnia, wyższe uczelnie (m.in. Collegium…
Międzyrzecki Rejon Umocniony
Międzyrzecki Rejonu Umocnień to niewątpliwie jedna z największych turystycznych atrakcji Ziemi Lubuskiej. Ten jeden z najciekawszych i największych obiektów pomilitarnych w Europie powinien znaleźć się na mapie wakacyjnych wypraw turystycznych godnych zobaczenia. Międzyrzecki Rejon Umocnień to potężny system poniemieckich fortyfikacji, wybudowany w latach 30 tych XX w. na pograniczu niemiecko – polskim, stanowiący element tzw….
Dolina Będkowska
Dolina Będkowska położona jest niespełna 20 kilometrów od centrum Krakowa. Jest jedną z 7 dolin wchodzących w skład Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Niewątpliwie zalicza się do najbardziej okazałych podkrakowskich dolinek i rozciąga się na długości prawie 8 kilometrów. Dnem doliny płynie potok Będkówka. Występuje tu dość bogata roślinność obrastająca skałki doliny. Dominuje zwłaszcza drzewostan iglasty…
Bukowina Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska leży u stóp Tatr. Jest częścią Podhala. Teren znajdujący się najbliżej Tatr nazywa się Skalnym Podhalem. Bukowina znajduje się w jego obrębie na wysokości 967-1000 metrów nad poziomem morza. Nie sposób nie dostrzec, że jest to miejsce wciąż nieskażonej otaczającej przyrody, czystych wód, gorących term, licznych tras wspinaczkowych, szlaków turystycznych, gościnnych kwater i…
Biskupin
Biskupin jest najbardziej znanym w Europie Środkowej rezerwatem archeologicznym. To tutaj odkryte zostały – zachowane w doskonałym stanie – drewniane konstrukcje osiedla wybudowanego ponad 2700 lat temu. Historia Biskupina Wszystko zaczęło się w 1933 roku, gdy – podczas wycieczki na półwysep Jeziora Biskupińskiego – młody nauczyciel miejscowej szkoły Walenty Szwajcer odkrył pale wystające z wody…