Jaki odcień blondu będzie dla Ciebie najlepszy?

Polki lubią być blondynkami – w naszym kraju farby, dzięki którym można uzyskać kolor włosów w odcieniu blondu są szczególnie popularne. I nic w tym dziwnego, bo przecież nie dość, że blondy są bardzo modne, to w dodatku wiele Polek w dzieciństwie miało jasne włosy, które z czasem zaczęły ciemnieć. Blond jest często najlepszym kolorem włosów dla kobiet, które mają słowiańskie korzenie! Trzeba jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniego odcienia blondu – to od niego wiele zależy!

Czy blond to rzeczywiście dobry wybór?

Farbowanie włosów na blond może kojarzyć się głównie z rozjaśnianiem pasm do platynowego poziomu, jednak trzeba pamiętać o tym, że odcieni tego koloru jest mnóstwo. Blondy mogą być platynowe, bardzo jasne, jasne, średnie i ciemne, ponadto występują w różnych tonacjach: chłodnej, ciepłej i neutralnej (blondy beżowe). To, że nie pasuje Ci chłodny platynowy blond, nie oznacza, że będziesz źle wyglądać w miodowym odcieniu! Możesz też dobrze prezentować się w bardzo jasnych blondach, natomiast chłodne i ciemne odcienie będą dodawać Ci lat. Warto wziąć pod uwagę wiele różnych możliwości, zanim wybierze się blond dla siebie! Pamiętaj też o tym, że im mniej drastyczna zmiana odcienia, tym lepiej dla kondycji Twoich włosów.

Blond niejedno ma imię

Blond to dobry wybór dla zdecydowanej większości Polek, zresztą nawet kobiety o południowej urodzie chętnie sięgają po farby do włosów, które pozwalają im stać się blondynkami. Kluczowy jest wybór odcienia, który powinien współgrać z tonacją karnacji, a także kolorem oczu i ich oprawą. Trzeba też wziąć pod uwagę kondycję włosów i ich gatunek.

Przy wyborze odcienia blondu warto kierować się różnymi czynnikami. Z pewnością znajdziesz blond dla siebie, co więcej, całkiem możliwe, że będziesz dobrze wyglądać w różnych odcieniach tego koloru. Pomyśl też o zmieniających się trendach – do łask wracają ciepłe odcienie blondu, nieco zapomniane w ostatnich latach, gdy bardzo modne były srebrne i popielate włosy. Na czasie wciąż są truskawkowe i rudawe blondy, ponadto interesującą opcją mogą być ciemne blondy, które lekko wpadają w brąz. Pamiętaj o tym, że blondy, jeśli są zadbane i pasują do urody, odejmują lat.

Jaką farbę do włosów wybrać?

Niezależnie od tego, czy chcesz rozjaśnić włosy do bardzo jasnego lub platynowego blondu, czy zamierzasz postawić na średni lub ciemny blond, musisz zastanowić się nad wyborem farby. Przede wszystkim warto unikać preparatów, które nie cieszą się dobrą opinią. Farba do włosów blond z wyższej półki to produkt godny polecenia i nie opłaca się eksperymentować z preparatami słabszej jakości. Dobra farba do włosów, nawet jeśli jest superrozjaśniająca, może zadbać o kondycję włosów i pozostawić je w dobrym stanie. Jeśli masz delikatne włosy i chcesz tylko lekko zmienić ich barwę, wybierz farbę bez amoniaku – dzięki niej można lekko rozjaśnić włosy blond albo nadać im inny odcień.

Stosowanie farb do włosów, dzięki którym można zostać blondynką lub zmieć odcień swojego naturalnego blondu, wiąże się z koniecznością stosowania odpowiednich kosmetyków do włosów farbowanych. Dzięki nim włosy staną się lepiej nawilżone, odżywione oraz zregenerowane i nie będą blaknąć. W przypadku chłodniejszych odcieni zalecane jest też stosowanie szamponów i odżywek z fioletowym pigmentem.

materiały partnera (wp)