Nowoczesne systemy pakowania przesyłek

Podczas nadawania przesyłek należy przede wszystkim kierować się względami bezpieczeństwa. Jedną z najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę pakując towary, jest wybór optymalnego wypełnienia paczek. Które systemy pakowania przesyłek są najbardziej wydajne i ekonomiczne?

System do produkcji folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów eksploatacyjnych do ochrony zawartości paczek. Podczas transportu przesyłka musi być odpowiednio zamortyzowana i usztywniona w opakowaniu. Folie bąbelkowe idealnie spełniają swoje funkcje, wypełniając pustą przestrzeń w kartonie. Jednym z najwygodniejszych i najbardziej ekonomicznych rozwiązań jest własna produkcja folii. Firmy, szczególnie działające w branży e-commerce, mogą zdecydować się na maszynę New Air, która pozwala na produkcję mat bąbelkowych przy zachowaniu stosunkowo niskiego kosztu pakowania. Urządzenie automatycznie napełnia folię o wybranym rozmiarze bąbli. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w pełni dostosować wielkość partii do aktualnego zapotrzebowania. 

System opakowań wypełnianych powietrzem

Inteligentne systemy pakowania przesyłek znacząco przyspieszają cały proces, jednocześnie zwiększając jego wydajność. Bardzo skutecznym sposobem zabezpieczenia przesyłek jest wykorzystanie poduszek wypełnionych powietrzem. Szczególnie sprawdzają się w przypadku transportu delikatnych towarów podatnych na uszkodzenia. Najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące wypełniania paczek spełnia system opakowań nadmuchiwanych Fill-Air Rocket™. Woreczki wypełnia się powietrzem w miejscu pakowania, bezpośrednio przed ich wykorzystaniem. Sama folia zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można zminimalizować przestrzeń magazynową do przechowywania tradycyjnych wypełniaczy. Maszyna jest niezwykle prosta w obsłudze i pozwala na uzyskanie poduszek o różnych wymiarach w zależności od zapotrzebowania. 

System pakowania z użyciem papierowych kształtek

Do jednego z nowoczesnych systemów do pakowania przesyłek zalicza się Pack Tiger. System wykorzystuje papierowe kształtki, zapewniając doskonałą amortyzację i ochronę delikatnych przedmiotów. Ekologiczne wypełnienie usztywnia i unieruchamia paczkę. Wydajne urządzenie daje możliwość wyboru długości kształtki papierowej o różnych gramaturach. 

System zabezpieczania papierem

Kolejnym ekologicznym systemem do wypełnień papierowych jest FasFil EZ® Auto. Urządzenie znacząco poprawia wydajność, produktywność i jakość pakowania. Dużą zaletą maszyny jest łatwość dopasowania do zautomatyzowanej linii produkcyjnej oraz możliwość zdefiniowania długości podawanego papieru. Inteligentny system idealnie wypełnia puste przestrzenie w paczkach, zapewniając bezpieczeństwo transportowanym przesyłkom. 

System do produkcji opakowań kartonowych 

Innym rozwiązaniem pozwalającym na efektywną ochronę przesyłek jest Wavewrap®. To doskonały zamiennik opakowań kartonowych w połączeniu z materiałem wypełniającym i kopertami bąbelkowymi. Innowacyjny system zapewnia optymalizację procesu, wysoką wydajność oraz oszczędność kosztów. Tektura falista o optymalnych wymiarach doskonale zabezpiecza przesyłki podczas transportu. Materiał tworzy jednocześnie lekkie i mocne opakowanie wokół produktu. Maszyny pakujące WaveWrap® są bardzo łatwe w użyciu, kompaktowe i wydajne. Dzięki zmniejszeniu ilości wykorzystywanych materiałów eksploatacyjnych nowoczesne systemy przyczyniają się do redukcji kosztów pakowania przesyłek. Systemy usprawniają wszystkie czynności związane z pakowaniem, co ma pozytywny wpływ na krótszy czas dostawy paczek. Takie rozwiązania są niezastąpione w hurtowniach, punktach wysyłkowych, halach produkcyjnych. Równie dobrze sprawdzają się w przypadku firm działających w branży e-commerce. Wszystkie systemy dostępne są w serwisie https://pksystem.com.pl, gdzie znajdziesz szereg nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań do pakowania przesyłek.